Kožní incize

Bodové incize kůže se provádějí skalpelem za účelem umožnění průniku kanyly do podkožní tkáně. Původně byla délka nářezů přes 2 cm, s rozvojem nových metod a kanyl je dnes délka incizí jen několik málo milimetrů.

Incize není ten zásadní faktor, který určuje kosmetický výsledek operace (pokud nedojde k tvorbě hypertrofické jizvy), neboť výsledné jizvy téměř nejsou patrné. Navíc mají tyto jizvičky stejný vzhled jako jizvy po odstranění pigmentovaných kožních znamének.

Počet nářezů závisí vedle rozsahu výkonu také na preferenci chirurga. Větší množství nářezů umožňuje lepší přístup k celé odsávané oblasti a rovnoměrnější odsátí tuku. Obvykle je na jednu odsávanou oblast potřeba 2-3 incizí, na odsátí větších oblastí se užívá více nářezů, vždy však jen v nejmenším potřebném počtu. Umísťují se tak, aby byly co nejméně nápadné,  skryty do kožních řas a záhybů či alespoň zakryty spodním prádlem. 

Jelikož jizvy po dobu nošení elastického kompresního prádla nejsou přístupné, může výjimečně dojít k vytvoření vtažené jizvy, kdy je jizva přitažena vazivovým pruhem ke svalu. Obvykle je možné takové vtažení rozrušit masážemi. Pokud by se rozrušení nezdařilo, je vždy možné jizvu s odstupem času uvolnit drobným chirurgickým zákrokem v místním znecitlivění.

Jizvy jsou zpočátku červené a tedy nápadné. Červené zbarvení jizvy je podmíněno množstvím krevních kapilár, které v čerstvé jizvě tvoří hustou síť. Kapiláry s postupným vyzráváním jizvy mizí a po několika měsících jizva zcela vybledne. 

 

 

Home liposukce

webarchitect eBRÁNA Plastická chirurgie