OPERACE HORNÍCH VÍČEK

Blepharoplastika je operace odstraňující kožní a tukové nadbytky z oblasti očních víček.

Povislá víčka se nejčastěji objevují v souvislosti s přbývajícím věkem. Protože je kůže kolem očí velmi tenká a dlouhodobě zatěžována mimikou, objevují se zde projevy stárnutí nejdříve. První změny lze pozorovat mezi 35. - 40. rokem, pokud se objeví dříve, bývají na podkladě dědičné dispozice.

Blepharoplastika se obvykle provádí z kosmetických důvodů, s cílem zlepšení vzhledu a výrazu obličeje. Někteří lidé ovšem mají takový pokles víček, že omezuje zorné pole - blepharoplastika má pak důvod léčebný.

Stárnoucí kůže ztrácí svou původní pružnost a povoluje se - formuje se do záhybů a převisů. Kromě kůže ochabují i svaly a vazivové struktury, takže se periorbitální tuk vyklenuje směrem vpřed a vytváří nežádoucí váčky, v pokročilém stadiu až pytlovitého vzhledu. Nechtěným výsledkem těchto změn je unavený vzhled a zachmuřený výraz celkého obličeje.

Výsledkem úspěšné blepharoplastiky je omlazení a projasnění obličeje.  Blepharoplastika nezabrání dalším pochodům stárnutí, vrací ale vzhled o řadu let zpět. Efekt operace je dlouhodobý, velmi dobrý je nejméně 5-7 let.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

webarchitect eBRÁNA Plastická chirurgie