BEZBOLESTNÁ BLAMÁŽ

Už samotný název NEINVAZIVNÍ LIPOSUKCE popírá sám sebe…

lipos = tuk
suctio = odsávání

Liposukce je tudíž odsávání tuku a odsávání tuku musí být vždy invazivní. Neinvazivně tuk odsát neumí ani David Copperfield.

Neinvazivní liposukce je tedy zcizený, zavádějící termín, který se snaží potenciálního zájemce přesvědčit, že propagovaná neinvazivní metoda je stejně účinná jako liposukce, a lepší v tom, že nejde o operaci, ale jen o příjemné ošetření.

Neinvazivní liposukce je podobný nesmysl jako lyžování bez lyží, teplý mráz, přemýšlení bez mozku či chytrý idiot…

SPOLEČNÝM ZNAKEM KAŽDÉ Z TĚCHTO METOD JE, ŽE JE NEJMODERNĚJŠÍ, NEJŠETRNĚJŠÍ, NEJÚČINNĚJŠÍ, NEJPŘESNĚJŠÍ A SAMOZŘEJMĚ BEZBOLESTNÁ.
Jelikož praxe ukázala, že efektivita metod je chabá, přišlo se s novým nápadem: NEFUNGUJÍ TY, KTERÉ POUŽÍVAJÍ NECERTIFIKOVANÝ PŘÍSTROJ .
A byznys jede dál…

Kavitace, liposukce 3. generace, Ultracontour, Ultrashape

Všechny tyto nesourodé názvy pro jedno a totéž… Aby to bylo ještě nepřehlednější, některé přístroje ještě přidávají „vakuum“, které pokožku nasává…

Přístroj má vysílat ultrazvukové vlny skrz kůži do tukové tkáně, kde prý ničí tukové buňky, aniž poškodí kůži, cévy či nervy.

Po ošetření by měl klient nasadit lehkou dietu, zvýšit tělesnou námahu a podpořit proceduru lymfodrenáží…

Nasadíme-li se dietu, zvýšíme tělesnou námahu a otoky vymasírujeme lymfodrenáží, je ještě potřeba „liposukce“ x-té generace?

Co je vlastně liposukce první a druhé generace ?
Nikdo o ní neslyšel…

Hlavní problém metody: ultrazvuk sice dokáže rozpouštět tukovou tkáň, musí být ale takové intenzity, že se nesmí přiblížit kůži, jinak by ji spálil.
Pokud tedy působíme ultrazvukem skrz neporušenou kůži, musí se použít tak slabá intenzita, že tuk nerozpustí.

Radiofrekvence – bezbolestná radiofrekvenční liposukce

Radiofrekvenční vlna zahřívá tukové buňky pod kůží a ty mají podlehnout buněčné smrti. Tuk se z buněk prý vyplavuje a lymfatickým systémem je odbourán. Kromě toho metoda prý léčí celulitidu.

Metoda prý také zpevní a vypne pokožku…

Mesoterapie

Jde o poloinvazivní metodu, u které se přístrojem vpravuje pomocí mikrojehliček do střední vrstvy kůže (mezodermu) různé látky, které prý rozpouští podkožní tuk.

Opět se doporučuje kombinace s redukční dietou k úpravě tělesných proporcí.

Jak je možné odlišit efekt redukční diety od efektu mesoterapie ?

Metoda nejspíš zlepšuje hydrataci, napětí a elasticitu kůže a vyhlazuje drobné vrásky, na podkožní tuk může mít těžko vliv už jen tím, že se látky k tukové tkáni vůbec nedostanou…

Injekční lipolýza

Injekční stříkačkou se aplikuje do podkoží látka, která štěpí tuk na drobnější části a ten se pak může odplavit krevní cestou.

Zákrok ovšem není nebolestivý, ošetřená oblast bývá oteklá, rudá a velmi citlivá, v místě aplikace bývají modřiny.
Výsledky bývají nejisté.

Kryoliposukce – liposukce zmražením

Metoda má tukové buňky ničit působením podtlaku a zmrazením.

Poté, co se účinnost metody ukázala přinejlepším spornou, přešlo se na přesnější název kryolipolýza. Efektivita ale zůstala stejná…

„NASÁTÍ“ PŘI KRYOLIPOLÝZE