Tělesné krajiny vhodné k liposukci

  • Bederní krajina – „madla lásky“

Zejména u žen je tato oblast velmi vhodná k liposukci – zúžením pasu se přiblížíme ideálním proporcím ženské postavy. Kůže zde je dostatečně pružná i ve vyšším věku a tvarová změna je vždy velmi příznivá. Tumescentní liposukce v této oblasti se snáší velmi dobře, bolesti při odsávání nejsou žádné.

liposukce boků, madla lásky
liposukce břicha
  • Břišní stěna

Odstranění tukových nadbytků na břiše je častou procedurou u žen i mužů. U této oblasti je pružnost kůže zásadním předpokladem dobrého výsledku.

Elastičnost kůže se zhoršuje přibývajícím věkem a každým proběhlým těhotenstvím, u některých má významný vliv genetická dispozice. Pokud jsou na břiše strie, nelze očekávat bezvýhradný výsledek. Zákrok se snáší uspokojivě, v dolní polovině břicha bolestivost není, v horní části, hl. u žeber, je někdy třeba přidat anestetika.

  • Vnitřní stehna a kolena

U žen jde o oblast k liposukci velmi vhodnou, u mužů se provádí jen velmi výjimečně. Většinou je tukový polštář i na vnitřní straně kolen a jeho odstranění výrazně zkrášlí celé dolní končetiny, které do té doby vypadaly křivě. Odsávání je vždy nebolestivé, někdy jsou při napouštění v oblasti kolen štiplavé bolesti, které odstraníme zpomalením vstřikování tumescentní tekutiny. Zákrok efektivně odstraňuje i fyzické obtíže z tření nohou o sebe.

liposukce zevních stehen, vnějších stehen, rajtky
  • Vnější stehna – „jezdecké kalhoty – rajtky“

Tvarová korekce této oblasti je velmi přínosná. Jelikož je někdy potřebné odsát poměrně velký objem tkáně, mohou zde vzniknout po liposukci diskretní nerovnosti, které ale nemají zásadní kosmetický význam a přínos vždy převažuje.

  • Postranní partie hrudníku

Provádí se výhradně u žen, tam, kde se nevzhledně zařezává podprsenka.

Zákrok je nebolestivý, ale vzhledem k vyššímu obsahu pevné vazivové tkáně vyžaduje průnik kanyly větší sílu, odsávání někdy může být pro pacienta psychologicky náročnější. Výsledky jsou díky většímu obsahu vaziva bez výjimky dokonalé dokonce i v případě, že kůže visí.

dvojitá brada - liposukce
  • Podbradek

Rozsahem malý zákrok, který dokáže nepříliš hezký obličej neuvěřitelně proměnit. Zákrok se kupodivu velmi dobře snáší, bolesti nejsou při správném provedení žádné.Podmínkou dobrého výsledku je dostatečná pružnost kůže.
Určitým problémem je nutnost nosit kompresivní masku, která se nedá oděvem skrýt. Kdo chce zákrok utajit, musí si vzít na dva týdny dovolenou.

  • Paže

Liposukci paží žádají výhradně ženy. Tato oblast je k liposukci velmi vhodná, dává velmi dobré výsledky i u žen s povolenou, dokonce i s prověšenou kůží.

liposukce paží foto

Oblasti s hůře předvídatelným efektem liposukce

Přední strana stehen

Tuková tkán v této oblasti je tvořena tužšími lalůčky, které jdou hůře odsávat a často zůstane kůže do jisté míry hrbolatá. Liposukce by měla být pečlivě zvažována, je třeba porovnat přínos a riziko nerovností. Provádíme ji jen u velmi silné vrstvy podkožního tuku.

Zadní strana stehen pod hýžděmi – „banánky“

Tukový nadbytek lze celkem efektivně odsát, ale hrozí riziko přesátí či nedosátí, protože kanylu nejde zavádět ze tří směrů.

Hýždě

Liposukce hýždí je vhodná jen u jedinců s pevným podkožím. U silné vrstvy tuku a volnějšími tkáněmi hrozí celkový pokles hýždí.

liposukce hýždí, odsávaný zadek

Lýtka

Tato oblast nemá příliš silnou tukovou vrstvu a u žen nosících sukně pohledům přístupná. Podobně jako u přední strany stehen je výrazné riziko nerovností, proto se liposukce provádí jen velmi výjimečně. Nejčastěji se redukuje tuk lýtek těsně pod koleny, aby bylo možné dopnout kozačky, u takto limitovaného rozsahu bývá efekt uspokojivý.

Axilární řasy

Tukové valy před podpažím lze liposukcí do značné míry redukovat, kůže v této oblasti má ale někdy tendenci k povrchovému řasení s vytvořením jemných vrásek.